iNET Group

inet-bigiNET group, to działające od 2007 roku stowarzyszenie polskich operatorów telekomunikacyjnych, skupiające w swoich szeregach ponad 200 przedsiębiorców z grupy małych i średnich przedsiębiorstw.

Grupa, konsolidując zakupy sprzętu telekomunikacyjnego oraz innych usług towarzyszących, ma znaczny wpływ na kształtowanie się cen na rynku. Dzięki temu Partnerzy mogą budować swoje sieci oraz portfolio usług, ponosząc porównywalne lub niższe koszty niż ogólnopolska konkurencja.

Głównym celem jest konsolidacja zrzeszonych firm w zakresie stosowanych technologii, rozwiązań oraz procesów biznesowych. Przekłada się to na znaczne obniżenie kosztów prowadzenia działalności przez naszych członków. Stworzenie wspólnej, profesjonalnej marki i oferty, dzięki którym nasi partnerzy będą rozpoznawani na ogólnopolskim rynku detalicznym i korporacyjnym, pozwoli na skuteczną walkę o klienta z potentatami sektora telekomunikacyjnego.

iNET group umożliwiło współpracę z przedsiębiorstwami ISP, która zaskutkowała tanim dostępem do ogólnopolskiej infrastruktury telekomunikacyjnej, wspólnymi zakupami łączy do światowego internetu oraz bezpośrednią wymianą ruchu internetowego między operatorami. Przełożyło się to znacząco na obniżenie cen zakupu 1 Mbita Internetu oraz transmisji w sieciach operatorskich.

Spotkania z przedstawicielami UKE oraz MaiC oraz współpraca z firmami consultingowymi otworzyła wielu członkom iNET group drogę do Funduszy Unijnych, dzięki którym mogą budować nowoczesne sieci telekomunikacyjne typu FTTH, znacznie wyprzedzając w tej dziedzinie konkurencję.

Dzięki współpracy z renomowanymi kancelariami prawnymi, izbami branżowymi KIKE oraz KIGEIT, stowarzyszeniami e-Południe oraz SBT, pozwala Partnerom bezpiecznie prowadzić konkurencyjny biznes w warunkach naszej polskej zmiennej rzeczywistości.

Współpraca z mediami oraz cykliczne konferencje iNET-meeting pozwalają na ogólnopolską promocję grupy oraz jej Partnerów.

inet

„iNET group” Sp. z o.o.

ul. Kolista 25
40-486 Katowice
+48 (32) 720 32 11
+48 (32) 720 32 12
BIURO@INETGROUP.EU
www.inetgroup.pl

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych i umożliwienia funkcjonowania serwisu. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij "Akceptuję".
Polityka prywatności