Starzenie skóry jest zupełnie naturalnym procesem. Zmarszczki, wiotczenie, zmiana owalu twarzy to dla wielu osób źródło kompleksów. Okazuje się, że wcale nie musimy sięgać po inwazyjne metody chirurgii plastycznej, aby móc cieszyć się młodym wyglądem. Głównym powodem starzenia skóry jest zmniejszona zawartość kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Dlatego dermatologia estetyczna proponuje dziś zabiegi pozwalające szybko i łatwo uzupełnić te braki.
Nici hialuronowe to metoda podawania kwasu hialuronowego, której autorką jest Polka, dr Monika Lelonkiewicz, specjalista dermatolog z Wrocławia. W trakcie zabiegu pod skórą rozprowadzane są „nitki” kwasu hialuronowego. W efekcie powstaje coś na kształt naturalnego rusztowania. Chociaż miękkie i delikatne, skutecznie podnosi i podtrzymuje marszczącą się i wiotczejącą skórę. Można w ten sposób zlikwidować problem zapadniętych policzków oraz opadających kącików ust. Metodą bezoperacyjną otrzymujemy podobny rezultat, jak przy liftingu. Dlatego zabieg ten bardzo często nazywany jest miękkim liftingiem. Kwas hialuronowy, poza tym, że podnosi skórę, fantastycznie ją nawilża i poprawia jej kondycję.
Twarz po zabiegu
Efekty zabiegu można zaobserwować od razu. Sam zabieg jest z reguły bezbolesny i nie powoduje szpecących siniaczków. Wszystko za sprawą miękkich igieł, nazywanych kaniulami. Bezpośrednio po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie twarzy, które skutecznie przykryje makijaż. Ogromną zaletą zabiegu z wykorzystaniem nici hialuronowych jest zyskanie bardzo naturalnego wyglądu twarzy. Zmarszczki zostają usunięte, ale twarz nie przypomina maski.
Ponieważ zabieg jest całkowicie bezinwazyjny i bezpieczny, nie wyklucza nas z życia codziennego i zawodowego. Nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Wynika to z faktu, że kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która występuje w skórze każdego człowieka.
Istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegów z kwasem hialuronowym. Należą do nich ciąża, aktywne choroby autoimmunologiczne oraz choroby nowotworowe. Każdy zabieg poprzedzony jest oceną stanu skóry przez dermatologa.